Aktuální novinky a programy kin v ČR

Noe recenze

Noe, v originále Noah, je filmem, který přijde do kin v České a Slovenské republice dvacátého sedmého března letošního roku. O režii k filmu se postaral americký režisér Darren Aronofsky, který má dále na svědomí takové filmy, jako například Wrestler, Černá labuť, Fontána, Requiem za sen, Pí, No time a tak podobně.

O hudební podklad k filmu se dále postaral anglický skladatel Clint Mansell, jehož dílo můžeme znát také z výše jmenovaných filmů. Hlavní roli v tomto si filmu si zahrál Russel Crowe, který zde ztvárňuje Noaha. Ten ve svých čím dal častěji vídává různá podivná znamení, která probírá se svým moudrým přítelem Metuzalémem, kterého zde ztvárnil Anthony Hopkins. Společně přijdou na to, že Bůh již má dost všeho násilí, lží a dalších špatností na Zemi a chce celé lidstvo vyhubit.

Noaha a jeho rodinu si vybral jako ty, kteří započnou po obrovské potopě s novou civilizací. Noe tedy ví, že zkáza bude formou veliké potopy. Začne proto stavět obrovskou archu, na kterou kromě své rodiny musí nashromáždit pár od každého druhu zvířat. Během stavby se bude samozřejmě potýkat s množstvím problémů, jako například vlastní nedůvěra k tomu co dělá, pochyby, nedůvěra svých blízkých a tak podobně.

Také jeho soukmenovci a ostatní lidé v čele s potomkem bratrovaha Kaina jej za to nenávidí a snaží se mu práci překazit. Zajímavostí je, že celé natáčení bylo zkomplikováno tropickou bouří Sandy, která rapidně poničila model archy. Níže se můžete podívat na oficiální trailer k tomuto filmu.

Komentáře jsou uzavřeny.