Aktuální novinky a programy kin v ČR

X-Men Budoucí minulost recenze

X-Men: Budoucí minulost je očekávaným snímkem ze série fantasy filmů X-Men. Do kin v České a Slovenské republice by měl dorazit dvaadvacátého května letošního roku. Režii tohoto snímku dostal na starost americký režisér Bryan Singer, který má dále na svědomí takové snímky, jako například Jack a obři, Superman se vrací, X-Men 2, X-Men, Obvyklí podezřelí, Nadaný žák a spoustu dalších.

O hudební podklad k tomuto filmu se pak postaral známý americký režisér a komponista John Ottman, jehož tvorbu můžeme znát ze snímků, jako třeba Parchanti, Neznámý, Superman se vrací, Kiss Kiss Bang Bang, X-Men 2, Fantastická čtyřka 2 a tak podobně. V tomto díle oblíbené ságy bude bojovat kompletní sestavení X-Menů o přežití vlastního druhu.

Boj bude zuřit přímo ve dvou časových dimenzích, takže se zde potkáme jak s mladšími já hlavních postav, tak také se současnými postavami. Všichni se musí pokusit změnit minulost z důvodu zachránění budoucnosti. K filmu se také pojí poměrně veliké množství zajímavostí. Jedná se například o to, že režisér Bryan Singer v ohledu na tento film kontaktoval režiséra Jamese Camerona, který již cestování časem ve svých filmech používal, například v Terminátorovi.

Jde o to, že se Bryan chtěl vyhnout všem chybám, které by v tomto ohledu mohli ve filmu nastat. Diskutovali spolu také například o existenci paralelních světů a teorii strun. Většina tohoto filmu byla natočená ve 3D, avšak režisér filmu se posléze přiznal, že tuto technologii natáčení nepreferuje.

Někteří herci strávili natáčením opravdu krátký čas. Například Halle Berry, které ztvárňuje Storm, natáčela pouze jeden týden. Ještě méně na place strávili třeba Charles Xavier, Magneto nebo Rogue. Níže se můžete podívat na oficiální trailer k tomuto očekávanému filmu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Filmové novinky v kinech a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.