Aktuální novinky a programy kin v ČR

Captain America Návrat prvního Avengera recenze

Captain America: Návrat prvního Avengera je velice očekávaným marwelovským filmem, který by měl do kin v České republice dorazit třetího dubna letošního roku.

Z ohledu režie dostali tento film na starosti dva bratři Anthony a Joe Russo, kteří mají dále svědomí takové filmy a hlavně seriály, jako třeba Happy Endings, Zpátky do školy, My dva a křen, Bombakšeft a tak podobně.

O hudební podklad k tomuto filmu se postaral anglický skladatel a komponista Henry Jackman, jehož tvorbu můžeme znát z filmů, jako třeba Kapitán Philips, G. I. Joe, Raubíř Ralf, X-Men: První třída, Kick-Ass a spousty dalších.

Ve filmu se podíváme do doby po událostech v New Yorku, které jsme mohli vidět ve snímku Avengers. Kapitán Amerika, neboli Steve Rogers, žije poklidným životem na okraji Washingtonu, přičemž se snaží začlenit do normálního dnešního života. Jednoho dne však dojde k útoku na jednoho z jeho kolegů v organizaci S.H.I.E.L.D, takže je povolaný zpátky do akce.

Společně se Černou Vdovou se pokoušejí odhalit veliké spiknutí, které by mohlo ohrozit osud celého světa. Jakmile toto spiknutí odhalí, přivolávají si na pomoc ještě dalšího spojence Falcona. Postupem času se však ocitnou tváří v tvář velice zdatnému a nečekanému nepříteli -- Winter Soldierovi. K filmu se pojí také poměrně veliké množství zajímavostí. Jedná se například o výrok hlavního hrdiny Chrise Evanse, který uvedl, že se jednalo o nejbolestivější film, kterého se kdy účastnil.

Neutrpěl sice žádné zlomeniny ani jiná zranění, avšak menších zranění a pohmožděnin měl opravdu hodně. Rozpočet tohoto filmu se vyhoupl zhruba na sto sedmdesát milionů dolarů, což je zhruba o třicet milionů víc, než díl první. Na druhou stranu se jedná o stejný rozpočet, který dostal například Thor a podobné filmy. Níže se můžete podívat na oficiální trailer k tomuto filmu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Filmové novinky v kinech a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.