Aktuální novinky a programy kin v ČR

Měsíční archív: Duben 2014

Program kin Praha

V Praze, jakožto v našem hlavním městě, se samozřejmě nachází opravdu veliké množství různých kin, a to jak filmových řetězců, tak také malých kin, komorních kin a tak podobně. Nejvíce kin zde spadá samozřejmě pod síť multikin s názvem Cinema City.

Jedná se mimo jiné o největší síť multikin ve východní Evropě, ve střední Evropě a také například v Izraeli. Tato společnost vlastní celkově třináct multikin v České republice, přičemž celkově šest z nich se nachází v Praze.

Jedná se tedy o kina Galaxie, Zličín, Flora, Slovanský dům, Nový Smíchov a Letňany. Programy v těchto kinech jsou pak samozřejmě více či méně stejné a za stejné ceny. Pokud se budete chtít podívat na programy jednotlivých kin, stačí se mrknout na oficiální internetové stránky sítě Cinema City, které naleznete na internetové adrese cinemacity.cz.

Zde si pak v menu vyberete kino, do kterého máte v plánu jít a můžete si zarezervovat, případně také zakoupit lístky. Mezi další známá kina v Praze pak patří například Bio Oko, Světozor, Atlas, Aero, Evald a tak podobně. Zde se však jedná spíše o menší kina, kde se hrají například tři nebo čtyři filmy denně, maximálně například ve dvou časech.

Tyto kina samozřejmě nemají takové finanční prostředky, aby mohla zaplatit například dvacet promítání denně, jako je tomu u řetězců typu Cinema City. Velice zajímavým a užitečným serverem v ohledu kulturního vyžití, tedy počítaje i kina, je server kdykde.cz. Jedná se o informační server o kulturním dění, ale můžete si zde zvolit také kdy chcete někam jít, kde chcete někam jít (tedy kraj, případně město) a kam chcete jít, tedy jestli do kina, divadla, na výstavu, koncert, festival nebo jen tak za zábavou, či za sportem.

Po zadání vám vyjede množství možností, ze kterých si určitě vyberete způsob, jak trávit své volné chvíle.

Vložil Kina v ČR, Kina v Praze | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kino Metropol Olomouc program

Kino Metropol je poslední klasické kino v Olomouci. Nachází se v samém centru univerzitní a historické Hané, přičemž jeho vznik se datuje od roku 1933. Od této doby kino změnilo několikrát svůj název. Po založené neslo název Bio Sokol, poté se zde vystřídaly názvy, jako například kino Pohraniční stráže, Světozor a tak podobně.

Metropol se kino jmenuje zhruba od porevoluční doby. Jedná se spíše o takové domácí kino, kam nemusíte pouze zajít na film. Můžete sem přijít podiskutovat s přáteli a podobné aktivity.

Kino samozřejmě muselo projít nějakými změnami, například v roce 2011, kdy zde přibyl dětský koutek, kavárnička a nakonec bylo kino kompletně digitalizováno. V současnosti sem tedy tak�� můžete zajít na významné světové filmy, premiéry, hity z filmových festivalů a na další specifické akce.

Jedná se například o projekce pro rodiny, které se pořádají každou sobotu, dále třeba spot perliček českého filmu, projekce snímků, které jsou určeny především mladému publiku, dokumenty z českých luhů a hájů a tak podobně. Velice významné a oblíbené jsou pak také například přímé přenosy různých akcí, jako je třeba moskevský nebo pařížský balet, newyorská Metropolitní opera a tak dále.

V kině Metropol se můžete stát také čestným členem, což samozřejmě přináší celou řadu různých výhod. V prvé řadě se jedná o okamžitou slevu deseti korun na každé vybrané promítání. Dále po každém čtvrtém nákupu máte možnost vybrání nějakého dárku označeného v programu pod písmenem M. Může se jednat o filmový nebo nápojový dárek. Dále se jako člen můžete účastnit speciálních předpremiér, soutěží o filmové ceny a další výhody.

Vložil Kina v Olomouci | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kino Flóra program

Flóra je velikým a moderním nákupním centrem, které svým návštěvníkům nabízí celkově čtyři patra produktů a služeb, které se nacházejí na dvaceti tisících metrech čtverečních. Celkově zde najdete něco před sto třicet značkových obchodů s módou a zábavou.

Čtvrté patro pak nabízí svým zákazníkům restaurace a také multikino spadající pod síť Cinema City s 3D IMAX kinosálem. Na každém patře je pak samozřejmostí nějaké malé občerstvení a kavárnička.

Pro rodiče s malými dětmi je zde k dispozici dětský koutek a pro řidiče jsou k dispozici rozsáhlé čtyřpatrové podzemní garáže.

Do tohoto centra se tedy můžete dostat jak vlastním autem, tak samozřejmě také hromadou dopravou. V budově se nacházejí také kancelářské prostory, které patří vzhledem ke své poloze k těm nejžádanějším a nejlukrativnějším místům v Praze. Jak již bylo výše řečeno, kromě vysoce kvalitních klasických kinosálů si můžete zajít ve Flóře také do IMAXu. Jedná se vlastně o jednu z nejlepších a nejkvalitnějších technologií, co se týče promítání filmů.

Prvním tahákem do IMAXu je samozřejmě filmové plátno, které je až dvacet pět metrů dlouhé a dvacet metrů široké. Je vyrobeno ze speciálních materiálů, které dodají plátnu takzvanou akustickou otevřenost, kterou nikde jinde nenajdete. Další věcí jsou projektory, které patří mezi ty nejvýkonnější, nejpřesnější a nejdokonalejší, které kdy byly vyrobeny. IMAX tedy patří mezi nejlepší trojrozměrnou technologii na světě, a to především kvůli speciální 3D kameře, která umožňuje dvě operace v jednom jediném přístroji.

Multikino ve Floře bylo založeno roku 2003, přičemž pokud se budete chtít podívat do IMAXu, tak je zde v současných dnech k dispozici film 300: Vzestup říše.

Vložil Cinema City kina | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kino Letňany program Cinema

Kino v Letňanech spadá do sítě Cinema City. V roce 2008 byla tato síť multikin největší sítí v celé východní Evropě, ve střední Evropě a také v Izraeli. V roce 2008 měla tato společnost pod sebou celkově šedesát dva multikin.

V České republice se nachází celkově třináct multiplexů. Celkem šest jich najdeme v našem hlavním městě, tedy v Praze. Jedná se o multiplexy na Zličíně, na Floře, na Hájích, v Letňanech, na Andělu a ve Slovanském domě.

Dále najdeme multikina Cinema City v Brně, konkrétně tedy dvě a poté v Ostravě, Liberci, Ústí nad Labem, Pardubicích a Plzni. Pokud bychom se měli bavit konkrétně o multikinu v pražských Letňanech, tak zde se nachází od roku 2002, čímž se stalo nejnovějším pražským multiplexem. V tomto multiplexu se také nachází největší pražský kinosál, který má celkovou kapacitu 475 míst.

Celkově se zde nachází osm kinosálů. Pokud jde o rezervaci a koupi vstupenek, tak rezervovat a zakoupit je možné na internetu a samozřejmě také přímo na pokladně multikina. Poklady jsou otevřeny vždy nejpozději třicet minut před začátkem prvního představení a uzavírají se zhruba patnáct minut po začátku představení posledního.

Pokud bychom se měli bavit o vstupném, tak je zhruba stejné, jako ve všech ostatních multikinech v naší Republice. Za klasický 2D film zde zaplatíte jako dospělí 179 Kč, jako student, senior, ZTP 139 Kč, jako dítě do dvanácti let 129 korun. Pokud se rozhodnete jít na film s 3D projekcí, tak v tom samém pořadí zaplatíte 209 Kč, 169 Kč a 159 Kč.

Pokud bychom se měli podívat na program, tak v současné době můžete zajít na takové filmové snímky, jako třeba 10 pravidel jak sbalit holku, 300: Vzestup říše, Kráska a zvíře, Fair Play, Need for Speed, Koleje osudu, Pompeje nebo Vlk z Wall Street.

Vložil Cinema City kina | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kino Hvězda Přerov program

Kino Hvězda se nachází v Přerově, přičemž konkrétně jej najdeme na ulici Čechova 243. Kino Hvězda slouží filmovým nadšencům již téměř čtyřicet let, přičemž od prvního května roku 1995 probíhá řízení provozu privátním způsobem.

Kino se samozřejmě postupem času upravovalo a modernizovalo, přičemž v současné době patří k tomu nejlepšímu z ohledu kulturně-společenského života, na co můžete v městě Přerov narazit. Pokud bychom se měli bavit přímo o technickém zázemí v kině Hvězda, zde najdeme špičkový zvukový systém Dolby Stereo Digital Surround EX a vynikající promítací technologii s označením DCI.

K dispozici jsou vám také velice pohodlné a komfortní sedadla, na kterých si můžete užít i velice dlouhý film. Celková kapacita kinosálu je tři sta devadesát devět míst, je zde samozřejmě bezbariérový přístup. Za docela exkluzivní záležitost zde můžeme považovat patnáct dvojsedadel pro zamilované dvojice. Pokud si chcete rezervovat nebo zakoupit lískty, tak můžete samozřejmě přímo na pokladně, která je otevřená půl hodiny nebo hodinu před promítáním.

Rezervace pak může proběhnout samozřejmě také online. Celý objekt se nevyužívá jenom pro promítání filmových snímků, ale také na pořádání různých kulturních akcí, výstav, soutěží, vernisáží, prezentací firem, školení, výchovných pořadů pro mládež a tak podobně. Je zde také možnost zapůjčení zařízení pro diváka sluchově postiženého. Občerstvit se můžete ve zdejší nekuřácké kavárně, která se nachází v prostorech kina.

Kino pořádá také různé speciální pořady, jako například Bijásek, který probíhá každou neděli odpoledne. Jedná se o set zejména pro menší diváky, ve kterém se promítají hrané i kreslené pohádky, dětské filmy a tak podobně. Pokud se budete chtít podívat na program a rezervovat si vstupenky, tak tak učiňte na oficiálních stránkách kina.

Vložil Kina na Moravě | Štítek , , , , | Zanechat komentář